• Yorum Yap

Fosil yakıtlara bağımlılığımızı azaltacak teknoloji harikası en yeni hybrid araba modllerini bu yzımızda tanıtmayı amaçlıyoruz. Hybrid türkçe melez otomobillerin amacı benzin tüketimimizi azaltmaktır.Bu tasarrufu sağlamak için hybrid araçlar özellikle şehir içi ulaşımda düşük hızlarda benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmaktadır.Bu aynı zamanda 0 emisyon salınımı demektir.Önümüzdek  on yıl içerisinde benzin motorlu araçların yerini hybrid araçların alması beklenmektedir.Bildiğimiz tüm global otomobil üreticileri yeni hybrid modellerini piyasaya sürmeye başladılar.Toyota, Honda,Renault,Ford gibi üreticiler bu yeni pazara ciddi hazırlanan belli başlı firmalar olarak öne çıkmaktadır.

Ford yeni Fusion modeliyle en tasarruflu hybrid modelini geliştirmiştir.2 litre benzinli motorunun yanısıra 1.4  kilovat lityum-iyon batarya ve elektrik motoru kullanmıştır. Honda 2013 için  Accord Plug-in Hibrid Modelini geliştirmiştir.Honda da iki motorlu hybrid sistemde elektrikli-benzinli elektrikli-direkt sürücü modları arasında sürekli hareket eder.Bu şekilde verimliliği ve yakıt ekonomisinde maksimum fayda sağlanıyor.Volkswagen yeni Jetta Hybrid modelinde ilk kez 7 vites çift debriyaj iletim sistemini kullanmıştır.Yeni Jetta hybrid modelinde 1.4 turbo benzinli motor  ve 20 kw elektrikli motor ile 170 hp güç üretiyor, 100 km. hıza 9.0 saniyede ulaşıyor. Örneklerimize resim galerimizle devam edelim.

En yeni hybrid araba modelleri resim galerisi

 

Bu şekilde arandı : hibrit araba modelleri (2) ,hibrit otomobil modelleri (1) ,hybrid araç modeller (1)
Kategori: Genel, Otomotiv, Teknoloji Yazar: (48) Yorum yapılmamış 1.250 Kez Okundu Tarih: 6 Şubat 2013

YORUMLAR

Yorum Yapmak İstermisiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>